Přihlášení

Pochody na výběr

Czech Afrikaans Albanian Arabic Armenian Azerbaijani Basque Belarusian Bulgarian Catalan Chinese (Simplified) Chinese (Traditional) Croatian Danish Dutch English Estonian Filipino Finnish French Galician Georgian German Greek Haitian Creole Hebrew Hindi Hungarian Icelandic Indonesian Irish Italian Japanese Korean Latvian Lithuanian Macedonian Malay Maltese Norwegian Persian Polish Portuguese Romanian Russian Serbian Slovak Slovenian Spanish Swahili Swedish Thai Turkish Ukrainian Urdu Vietnamese Welsh Yiddish

Arthur Troop (1914-2000)

Asociace vznikla, protože policejní seržant z Lincolnshire v Anglii, Arthur Troop, chtěl vytvářet přátelská spojení a podporovat spolupráci mezi policisty po celém světě.

Arthur Troop se narodil 15. prosince 1914, v Lincolnu v Anglii, kde strávil své dětství a chodil do školy. Původně začal pracovat jako mechanik, ale rychle zjistil, že jej zajímají jiné věci. Studoval na Ruskin College v Oxfordu obor ekonomie a sociálních věd. Během této doby také 3 roky studoval ruské dějiny. V roce 1934 získal stipendium, díky čemuž navštívil Moskvu a Leningrad. Poté následovalo dvouleté studium zemědělství na Avoncroft Agriculture College ve Vale of Evesham ve Worcestershiru.

Arthur Troop vstoupil 19. června 1936 do řad Lincolnshirské policie, kde působil v různých odděleních specializujících se na dopravu. Krátce po 2. světové válce si dal nelehký úkol, a to sice založit organizaci přátelství mezi policisty z celého světa. Vycházel z toho, že lidé spolu častěji mluví než spolu bojují a věřil v pozitivní vlastnosti přátelství. V té době byl považován za podivína a ze strany policejního prezidenta a ministerstva vnitra zažil velký odpor.

IPA byla založená dne 1. ledna 1950 pod mottem v esperantu "Servo per Amikeco" (Služba přátelstvím) a Arthur Troop se stal prvním generálním sekretářem Britské sekce. Současně, s pomocí prvních průkopníků, neúnavně pracoval na zakládání dalších národních sekcí. V roce 1955 byl na prvním mezinárodním zasedání výkonného výboru v Paříži zvolený prvním mezinárodním generálním tajemníkem a tuto funkci zastával až do roku 1966, kdy ji přestal vykonávat z osobních důvodů.

Poté co roku 1966 odešel od policie, odstartoval Arthur Troop odstartoval další kariéru na Sociálním úřadě v Lincolnshire jako ošetřovatel, navštěvoval slepce a opět získal významné uznání za svou sociální angažovanost při přípravě slepeckých psů. Navzdory své nemoci provozoval se svojí ženou Marjorie Stamford Blind Club (stamfordský slepecký klub).

Díky úspěchům, jenž Arthur Troop získal při vytváření největší policejní organizace, došlo postupně ke změně názorů u úřadů, které předtím International Police Association odmítaly. U příležitosti narozenin britské královny získal Arthur Troop v roce 1965 medaili britského impéria za jeho práci v zakládání IPA. Později získal řadu dalších vysokých ocenění v zahraničí. Např. na XI. Světovém Kongresu v roce 1985 obdržel jako první zlatou medaily asociace.U příležitosti 26. kongresu ve Viedni v roce 1995 obdržel medzinárodní IPA ocenenění policie Jako ex-officio-člen mezinárodního vedení (Public Executive Bureau) navštevoval pravidelně medzinárodní konference, kde byly jeho rady vyslechnuty vždy s velikým respektem.

Arthur Troop zemřel ve spánku 30. listopadu 2000 po dlouhotrvající nemoci. Arthur Troop byl obyčejný britský policista, jenž byl veden mimořádným snem. České Republiky.

Stříbrná pomětní mince

zdroj www.ipacz.cz IPA sekce České republiky